2. ČP v letním biatlonu dorostu a dospělých – Jilemnice

Na konci června hostil biatlonový areál Hraběnka v Jilemnici už 2. Český pohár v letním biatlonu dorostu a dospělých.
V sobotu byl na programu závod s hromadným startem a v neděli pak rychlostní závod.  Laďka Vlčková (kategorie ženy W41) mohla být určitě spokojená, jelikož v obou dnech dosáhla medailového umístění – v sobotu získala bronz, v neděli pak obsadila stříbrnou pozici a zároveň si vyběhla I. výkonnostní třídu.
Ondřej Krtek (dorostenci M19) potvrdil, že si na něho soupeři musí dávat pozor, v sobotu skončil 9., v neděli na něj zbyla bramborová medaile, necelé 4 vteřiny od 3.místa. V neděli se dařilo i Tondovi Volmutovi (dorostenci M17), který doběhl na krásném 8. místě – oba kluci mají navíc I. výkonnostní třídu pro tuto sezónu také v kapse. Na 5. místě se zejména díky bezchybné střelbě vestoje v rychlostním závodě umístila Eva Štěpánková (ženy W41), Honza Zvyhal (muži M36) skončil jak v sobotu, tak v neděli na 6. místě.
V soutěži družstev to zatím nevypadá vůbec špatně, dorost drží krásnou 10, pozici a „veteráni“ 6. místo, ale do konce závodní sezóny zbývá 5 závodů, ve kterých bude potřeba podat ještě lepší výkony než teď, abychom tato umístění udrželi, nebo vylepšili.
Autor: Lenka Bečvářová