3. ČP v letním biatlonu dorostu a dospělých – Jablonec n. Nisou

V půlce srpna se po několika letech konal  3. závod českého poháru letního biatlonu dorostu a dospělých v areálu Břízky v Jablonci n. Nisou. Spojení úmorného vedra a zřejmě nejnáročnějších tratí v rámci celého seriálu letního biatlonu proměnilo sobotní vytrvalostní závod doslova v boj o přežití. Nejlépe ho zvládl Ondřej Krtek (dorostenci M19), který díky výborné střelbě a kvalitnímu běhu vybojoval zlatou medaili.  Ostatním se závod moc nepovedl – buď je zradila 4-položková střelba nebo běh – ale právě o tom biatlon je.

Nedělní sprint byl –  co se týče výsledků berounských závodníků – mnohem lepší. Ondřej Krtek tentokrát vystoupal na stříbrný stupínek, v kategorii Dorostenci M17 byl Filip Šebo 6., Vojta Flek 8. a Tonda Volmut 9. – všechno to jsou velice pěkná umístění. Honza Zvyhal (muži M36) obsadil 5. místo a Eva Štěpánková (ženy W41) skončila  7.

Kvůli dovolené se závodů nemohla zúčastnit Laďka Vlčková, nemoc, respektive zranění, vyřadilo ze hry bohužel Ondru a Vláďu Pacnera. Doufejme, že na mistrovství na konci září  pojedeme zase všichni.

Autor: Lenka Bečvářová